Çambaşı Göleti (Kabadüz, Ordu) fitoplanktonu ve trofik yapısının incelenmesi























































































































13

Tablo 2.12. Dominant cinslerin listesi (Peerapornpisal ve ark., 2007)

Cins

Değer

Actinastrum

5

Acanthoceras

5

Amphora

6

Anabaena

8

Ankistrodesmus

7

Aphanocapsa

5

Aphanothece

5

Aulacoseira

6

Bacillaria

7

Botryococcus

4

Centritractus

4

Ceratium

4

Chlamydomonas

6

Chlorella

6

Chroococcus

6

Closterium

6

Cocconeis

6

Coelastrum

7

Cosmarium

2

Crucigenia

7

Crucigeniella

7

Cryptomonas

8

Cyclotella

2

Cylindrospermopsis 7

Cymbella

5

Cins Dictyosphaerium Dimorphococcus Dinobryon Encyonema Epithemia Euastrum Eudorina Euglena Eunotia Fragilaria Golenkinia Gomphonema Gonium Gymnodinium Gyrosigma Isthmochloron Kirchneriella Melosiera Merismopedia Micractinium Micrasterias Microcystis Monoraphidium Navicula Nephrocytium

Değer 7 7 1 6 6 3 6 10 2 5 5 6 6 6 7 5 5 5 9 7 2 8 7 5 5

Cins Nitzschia Oocystis Oscillatoria Pandorina Pediastrum Peridiniopsis Peridinium Phacus Phormidium Pinnularia Planktolyngbya Pseudanabaena Rhizosolenia Rhodomonas Rhopalodia Scenedesmus Staurastrum Staurodesmus Stauroneis Strombomonas Surirella Synedra Synura Tetraedron Trachelomonas Volvox

Değer 9 6 9 6 7 6 6 8 9 5 7 7 6 8 5 8 3 3 5 8 6 6 8 6 8 6



23. SAYFAYA BENZER SAYFALAR

tabs_sener_yagiz_191898 - Sayfa
...


23. SAYFA ICERIGI

13

Tablo 2.12. Dominant cinslerin listesi (Peerapornpisal ve ark., 2007)

Cins

Değer

Actinastrum

5

Acanthoceras

5

Amphora

6

Anabaena

8

Ankistrodesmus

7

Aphanocapsa

5

Aphanothece

5

Aulacoseira

6

Bacillaria

7

Botryococcus

4

Centritractus

4

Ceratium

4

Chlamydomonas

6

Chlorella

6

Chroococcus

6

Closterium

6

Cocconeis

6

Coelastrum

7

Cosmarium

2

Crucigenia

7

Crucigeniella

7

Cryptomonas

8

Cyclotella

2

Cylindrospermopsis 7

Cymbella

5

Cins Dictyosphaerium Dimorphococcus Dinobryon Encyonema Epithemia Euastrum Eudorina Euglena Eunotia Fragilaria Golenkinia Gomphonema Gonium Gymnodinium Gyrosigma Isthmochloron Kirchneriella Melosiera Merismopedia Micractinium Micrasterias Microcystis Monoraphidium Navicula Nephrocytium

Değer 7 7 1 6 6 3 6 10 2 5 5 6 6 6 7 5 5 5 9 7 2 8 7 5 5

Cins Nitzschia Oocystis Oscillatoria Pandorina Pediastrum Peridiniopsis Peridinium Phacus Phormidium Pinnularia Planktolyngbya Pseudanabaena Rhizosolenia Rhodomonas Rhopalodia Scenedesmus Staurastrum Staurodesmus Stauroneis Strombomonas Surirella Synedra Synura Tetraedron Trachelomonas Volvox

Değer 9 6 9 6 7 6 6 8 9 5 7 7 6 8 5 8 3 3 5 8 6 6 8 6 8 6

İlgili Kaynaklar







single.php