Çambaşı Göleti (Kabadüz, Ordu) fitoplanktonu ve trofik yapısının incelenmesi49 Dinoflagellatadan Peridinium willei, Bacillariophyta üyelerinden Hannaea arcus, Cyclotella sp., Hannaea arcus var. amphioxys, Navicula brockmanni, Chlorophytadan Monoraphidium mirabile, Euglenozoadan Phacus acuminatus sonbahar aylarında az da olsa kaydedilen türlerdir. Sonbahar aylarında toplam organizma sayısında azalma gözlemlenmiştir. Toplam organizma sayısı 1751 hücre/mlden 879 hücre/mlye kadar düşmüştür.
Şekil 4.4. Çambaşı Göleti fitoplanktonunun 1. ve 2. istasyonlarındaki mevsimsel değişimi
D.Kış Ayları İklim şartlarının uygun olmaması, arazinin ve yolların karla kaplı olması ve ulaşım sıkıntılarından dolayı kış aylarında örnekleme yapılamamıştır.59. SAYFAYA BENZER SAYFALAR

tabs_sener_yagiz_191898 - Sayfa
...


59. SAYFA ICERIGI

49 Dinoflagellatadan Peridinium willei, Bacillariophyta üyelerinden Hannaea arcus, Cyclotella sp., Hannaea arcus var. amphioxys, Navicula brockmanni, Chlorophytadan Monoraphidium mirabile, Euglenozoadan Phacus acuminatus sonbahar aylarında az da olsa kaydedilen türlerdir. Sonbahar aylarında toplam organizma sayısında azalma gözlemlenmiştir. Toplam organizma sayısı 1751 hücre/mlden 879 hücre/mlye kadar düşmüştür.
Şekil 4.4. Çambaşı Göleti fitoplanktonunun 1. ve 2. istasyonlarındaki mevsimsel değişimi
D.Kış Ayları İklim şartlarının uygun olmaması, arazinin ve yolların karla kaplı olması ve ulaşım sıkıntılarından dolayı kış aylarında örnekleme yapılamamıştır.

İlgili Kaynaklarsingle.php